V torek, 6. 2. 2017, smo izvedli proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku. Pester program sta odlično povezovali učenki Ema Meglič in Maja Gros. Nastopali so učenci od 1. do 9. razreda. Na odru so se učencem pridružili tudi učitelji Marko Aleš, Natalija Žnidaršič, Jasmina Zalar in Petra Soklič, ki so s svojimi interpretacijami  Gazel presenetili vse prisotne. Najprej sta nam ob Prešernovi  Vrbi v izvedbi Vlada Kreslina zaplesali devetošolki Lara in Pia, nato pa smo prisluhnili Kristjanu in  njegovi recitaciji soneta Apel  in čevljar. Učenci prvih razredov so nam s plesom na svoj način prisrčno  predstavili Povodnega moža.

Učenki Tinkara in Lea sta nas zabavali z uprizoritvijo dvorjenja v današnjem času.

Z recitacijami so nas navduševali še Maj, Zala, Jošt, Tinkara, Teja, Pika, Živa, Iza in Jerca.

Med točkami so se izkazali šolski glasbeniki Iza, Katarina, Gašper, Matija, Mia Julija, Matic, Tjaša, Žan Luka in Žiga Jan.

Predstavo nam je obogatila slikarka gospa Darja Zupan, ki je pred našimi  očmi  zaključila sliko Ljubljane, katera je bila del scene.

Gost proslave je bil gospod župan Borut Sajovic, ki je s svojim govorom in nastopom navdušil vse prisotne.

Vse zbrane je nato pozdravil ravnatelj Stanislav Grum.

Svoje sta prispevala tudi oba šolska pevska zbora.

Proslavo je zaokrožil šolski mladinski pevski zbor s skladbo Mala terasa.

Vsem nastopajočim in sodelujočim na proslavi se za njihov trud najlepše zahvaljujem.

Vodja proslave
Barbara Ogris