Skoči na glavno vsebino

Pozimi okrog naših domov poletava več ptic kot v poleti. Ptice namreč v zimskih dneh težje najdejo hrano, še posebej takrat, ko pokrajino prekrije sneg.

Strokovnjaki pravijo, da hranjenje ptic ni nujno za njihov obstoj. Preživele bi tudi, če jih ljudje ne bi hranili. Pa vendarle veliko ljudi hrani ptice. Tudi na naši šoli jim v ptičjo hišico z veseljem stresemo semena.  Na ta način ptice opazujemo in spoznamo različne vrste ptic. Iz semen delamo tudi ptičjo pogačo s katero se hranijo ptice, ki živijo v bližnji okolici naše šole.

Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujemo Lovski družini Tržič, ki nam vsako leto podari semena s katerimi hranimo ptice. Z lovci radi sodelujemo, saj nas izobražujejo o divjadi oziroma o prostoživečih živalih. Povabimo jih na naše naravoslovne in tehnične dni, kjer nam s predavanji in delavnicami popestrijo pouk.

Vir fotografij: Darja Mikulandra

Dostopnost