Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bodo v sredo, 5. oktobra 2022, učenci 9. razredov odšli na ekskurzijo v Posočje.

Natančna navodila za ekskurzijo (program, obutev, malica, skrb za varnost …) dobijo učenci pri pouku zgodovine in pri razrednih urah.

Učenci s seboj vzamejo zvezek ali beležko ter pisalo.

Obvezno morajo imeti pri sebi tudi veljaven osebni dokument.

Obvezna je pohodna obutev. Priporočamo, da imajo s seboj tudi topla oblačila in oblačila za dež ter dežnike.

Prehrana: iz nahrbtnika in šolska malica.

Cena ekskurzije bo obračunana na položnici v novembru. Vključevala bo vstopnino za Informacijsko izobraževalno središče Triglavskega narodnega parka Dom Trenta (2,25 €) in vstopnino za trdnjavo Kluže ter predstavo (4 €, v primeru, da se bodo ekskurzije udeležili vsi učenci, sicer bo višja), ter 1/3 cene prevoza, ki bo tudi odvisna od števila učencev/udeležencev ekskurzije.

Prevoz sofinancirata MIZŠ (1/3) in Šolski sklad (1/3).

Za prevoz vozačev po ekskurziji poskrbite starši.

Učenci so na ekskurziji dolžni upoštevati navodila učiteljev tako glede prometne varnosti, kot vedenja v avtobusu in zunaj njega.

Časovnica s postanki

7.30 TRŽIČ: zbor pred šolo, razdelitev šolske malice
7.45 TRŽIČ: odhod avtobusa
8. 45 ZELENCI
9.30 RUSKA KAPELICA
10.10 VRŠIČ: malica
11.30 INFORMACIJSKO IZOBRAŽEVALNO SREDIŠČE TRIGLAVSKEGA NARODNEGA PARKA DOM TRENTA
13.15 VELIKA KORITA SOČE
14.00 BOVEC: kosilo iz nahrbtnika
15.30 TRDNJAVA KLUŽE IN PREDSTAVA
19.00 TRŽIČ

Vodja ekskurzije                                                                            Ravnatelj
Lara Lipar                                                                                     Stanislav Grum, prof.