Spoštovani,
na Arnesu so začeli testirati novo centralno postavitev spletnih učilnic Moodle. Z našo pomočjo želijo preizkusiti funkcionalnost in ugotoviti morebitne pomanjkljivosti tovrstne postavitve spletne storitve. Namen pilota je ugotoviti, kako se obnese uporaba ene postavitve Moodla za več organizacij. Zato so vse javne zavode Slovenije povabili v pilotni projekt Moodle kot storitev.

Naša šola se je prijavila v ta projekt in bila izbrana kot testni zavod. Za to so bili naslednji pogoji:

• zavod že sedaj aktivno uporablja Moodle spletne učilnice;
  • ima postavljen Moodle v čim bolj osnovnem stanju (brez dodatnih modulov ali vtičnikov);
  • učitelji in učenci uporabljajo AAI prijavo svoje šole (ne AAI na guest.arnes.si).

Mi že uporabljamo novo generacijo Moodle spletnih učilnic, vendar pa so nekateri učenci do sedaj do njih dostopali s t.i. navadnimi uporabniškimi računi; zato za namene tega projekta prehajamo na AAI uporabniška imena. To bi v prihodnosti v vsakem primeru morali storiti in smo lahko le ponosni, da smo v koraku s časom že sedaj.

Učenci, ki že uporabljajo spletne učilnice 2, bodo v kratkem prejeli nova (AAI) uporabniška imena in se naučili dostopati v spletne učilnice na nov način. Potem jih bomo sproti obveščali o spremembah, ki jih bomo izvajali, da bomo testirali nove spletne učilnice na Arnesu.

Vodja projekta                                                                                       Ravnatelj
Sergeja Osredkar, univ. dipl. inž. rač.                                               Stanislav Grum, prof.

moodle