Spoštovani starši!

V TOREK, 1. oktobra 2019, bodo imeli učenci 7. razredov ekskurzijo na Dolenjsko.

Natančna navodila za ekskurzijo (program, obutev, malica, skrb za varnost …) dobijo učenci pri pouku geografije, slovenščine in pri razredni uri.

Učenci morajo vzeti s seboj mapo, zemljevid Slovenije, pisalo in beležko za reševanje delovnih listov.

Okvirna cena ekskurzije:

• vstopnina za ogled Jurčičeve rojstne hiše, Krške jame in vodenega ogleda na Rašici bo znašala 6,5 €. Učenci oddajo denar za vstopnino razredniku pred odhodom na ekskurzijo.
  • prevoz sofinancirata Ministrstvo za šolstvo (1/3) in Šolski sklad (1/3). Končna cena bo odvisna od števila udeležencev na ekskurziji. Razlika bo obračunana na položnici.

Za povratek učencev vozačev od šole do doma poskrbijo starši.

Prehrana: šolska malica in malica iz nahrbtnika. V šoli želimo slediti načelom našega projekta Okolju prijazna šola in s tem zmanjšati količino odpadne plastične embalaže. Prosimo, poskrbite, da bo vaš otrok s seboj prinesel vodo v svojem bidonu.

Poskrbite tudi za primerno obutev in obleko (pohodni čevlji, topla in manj topla oblačila …).

Učenci so na ekskurziji dolžni upoštevati navodila učiteljev tako glede prometne varnosti kot vedenja v avtobusu in zunaj njega.

Smer: DOLENJSKA  (TRŽIČ – MULJAVA – KRKA (Krška jama) – DOLNJE RETJE – RAŠICA –TURJAK – TRŽIČ)

Postanki oz. ogledi:

Zbor: 7.45
Odhod: 8.00
TRŽIČ: šola  –>  vožnja proti Ljubljani: Kamniško-Savinjske Alpe –> Ljubljanska kotlina (Dobrave, Kranjsko polje, Sorško polje, Ljubljansko polje, Ljubljansko barje) –>
mimo Predalpskih hribovij (Škofjeloško hribovje, Polhograjsko hribovje)
MULJAVA: Jurčičeva rojstna hiša – voden ogled malica
IZVIR REKE KRKE: ogled jame
DOLNJE RETJE – razlaga vodje
RAŠICA: voden ogled, razlaga vodiča in malica
 TURJAK: kratek postanek z razlago vodje ekskurzije
 PRIHOD V TRŽIČ okoli 16.30 pred šolo

Vodja ekskurzije                                                                  Ravnatelj
Azemina Cinac, prof.                                                            Stanislav GRUM, prof.

Tržič, 24. september 2019