Skoči na glavno vsebino

Na pobudo Evropske komisije se širom Evrope za en dan v letu široko odprejo vrata organizacij, ki se ukvarjajo z znanostjo in raziskovanjem, da bi predstavile poklic in življenje znanstvenika širši javnosti.

V petek, 30. 9. 2022, so pod okriljem projekta Noč ima svojo moč – Evropska noč raziskovalcev na glavnih trgih štirih slovenskih mestih potekale različne dogodivščine, aktivnosti, eksperimenti, predavanja in razstave.

Na Osnovni šoli Tržič želimo raziskovalce in njihovo delo predstavili tudi našim učencem. Zato smo v sklopu omenjenega dogodka omogočili aktivno sodelovanje naših učencev na delavnicah Spoznajmo lastnosti medu in Kako ribe plavajo na različnih globinah? na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Po delavnicah smo  si ogledali tudi Znanstveni bazar na Prešernovem trgu v Ljubljani.

Učenci so uživali v »znanstvenih dogodivščinah«, reševali probleme, iskali odgovore na zastavljena vprašanja.

Spoznali so delovanje naših vrhunskih znanstvenih ustanov: Inštituta Jožef Stefan, Kemijskega inštituta, Geološkega zavoda, slovenskih univerz, Hiše eksperimentov in drugih.

Skupaj smo preživeli poučno, a zabavno petkovo popoldne.

 

Tekst: Romana Turk

Dostopnost