V sredo, 27. 9. 2023, bomo organizirali in izvedli drugi športni dan za učence in učenke od 6. – 9. razreda. Tako bomo prispevali k obeležitvi državnega praznika (dan športa) ter učencem in učenkam omogočili, da bi ta dan preživeli športno in z lastnim športnim udejstvovanjem izrazili svoj odnos do športa in s tem pozitivno vplivali na telesno in duševno zdravje. Učenci in učenke 6. razredov se bodo odpravili na planinski pohod, učenci in učenke 7., 8. in 9. razredov pa bodo imeli športne dejavnosti.

Udeležba na športnem dnevu je obvezna za vse učence in učenke.

PLANINSKI POHOD (6. razred)

SMER POHODA

Tržič – Sv. Jožef – Brčev rovt – Lom – Slaparska vas – Potarje – Lom – Tržič

Odhod ob 8:00 izpred OŠ Tržič in povratek ob 12.10.

NAVODILA UČENCEM (6. razred):

• Učenci in učenke naj se za pohode primerno obujejo in oblečejo.
  • Vsaka skupina ima s seboj torbico za prvo pomoč, učitelj jo vzame v zbornici na mizi.
  • Vodje skupin skupaj z dežurnimi učenci prevzamejo šolsko malico v jedilnici ob 7.45 in jo razdelijo učencem pred šolo. Za dodatno malico in napitke učenci poskrbijo sami.
  • Kosilo je po povratku v šolo (pravočasne odjave).
  • Za učence vozače so prevozi organizirani po ustaljenem urniku.
  • Na cestah naj se učenci obnašajo v skladu s cestno – prometnimi predpisi.
  • Zdravniško opravičeni učenci naj se opravičijo pri razrednikih.
  • Za vsa ostala pojasnila se obračajte na športne pedagoge.
  • V primeru slabega vremena bo športni dan prestavljen na drug datum.

ŠPORTNE DEJAVNOSTI (7., 8. in 9. razred)

(POHOD, ATLETIKA, ŠPORTNE IGRE)

• Za učence in učenke od 7. – 9. razreda bo športni dan organiziran v treh delih.
  • Učenci in učenke skupaj z razredniki in spremljevalci po urniku aktivno sodelujejo v različnih dejavnostih.
  • Dejavnosti bodo organizirane v šoli, športni dvorani, zunanjem šolskem okolišu in igrišču ter v okolici Tržiča.

NAVODILA UČENCEM:

• Učenci in učenke se zberejo v matični učilnici ob 7.45.
  • S seboj naj imajo športno obutev in športna oblačila za delo v športni dvorani in zunanjem igrišču ter primerno obutev in oblačila za pohod.
  • Garderobe učencev so v matični učilnici, kjer se preoblečejo v športna oblačila in obutev.
  • Šolska malica je v matičnih učilnicah, za dodatno malico in napitke poskrbijo učenci in učenke sami.
  • Kosilo je po končanem športnem dnevu (pravočasne odjave).
  • Avtobusni prevozi potekajo po ustaljenem voznem redu.
  • Zdravniško opravičeni učenci se opravičijo pri svojih razrednikih.
  • Za vsa dodatna navodila se obračajte na športne pedagoge.

Športni pedagogi:                                                                                           Ravnatelj:
Gorazd Černilec                                                                                               Stanislav Grum, prof.
Karmen Grum
Katjuša Pernuš