Podrobnosti dogodka

• Datum:

V sredo, 21. junija 2017, bodo imeli učenci 8. razredov ekskurzijo na Štajersko in v Prekmurje.

SMER POTI: TRŽIČ – LUKOVICA – TEPANJE – RADENCI – MURSKA SOBOTA – BOGOJINA – FILOVCI – LENDAVA – IŽAKOVCI – MARIBOR – TRŽIČ

ZBOR: ob 7.00 pred vhodom v šolo; razdelitev šolske malice.

ODHOD: ob 7.10 izpred šole v Tržiču.

PRIHOD: okoli 20.30.

Natančna navodila za ekskurzijo so dobili učenci napisana na obvestilih za starše.

Učenci so na ekskurziji dolžni upoštevati navodila učiteljev tako glede prometne varnosti kot vedenja v avtobusu in zunaj njega, v skladu z Vzgojnim načrtom šole.

Prehrana: šolska malica (sirova štručka, voda), ostala hrana iz nahrbtnika), možnost organizirane hrane (doplačilo).

CILJ:

• Spoznati naravno in kulturno dediščino Štajerske in Prekmurja v dveh naravnogeografskih enotah Slovenije: Predalpske pokrajine (vzhodni del in severovzhodni del) in Obpanonske pokrajine (severovzhodni del).

PREDVIDENI POSTANKI IN OGLEDI:

• Brdo pri Lukovici: grad Brdo, Janko Kersnik
  • Tepanje: malica
  • Radenci: terme
  • Murska Sobota: sprehod po mestnem jedru, evangeličanska cerkev
  • Bogojina: ogled cerkve
  • Filovci: ogled muzeja na prostem in lončarske delavnice; »cimprača«; možnost nakupa lončenih izdelkov
  • Lendavske gorice: stolp Vinarium Lendava
  • Ižakovci: Otok ljubezni (mlin na Muri, brod na Muri) – alternativa
  • Maribor: Lent – stara trta, spomeniki generalu Maistru, Josipu Jurčiču, A. M. Slomšku