Ob spodbudi in povabilu MIZSŠ, Rotary kluba in Zveze prijateljev mladine Slovenije se tudi naša šola priključuje projektu “HALO, SI ZA TO?”

Za kaj gre?

Glavna aktivnost projekta je zbiranje odsluženih mobilnih telefonov – vseh mobilnikov, ki jih ne uporabljamo več in nam ležijo po predalih ter ne vemo, kam z njimi.

Na ta način zbrana sredstva bodo namenjena za pomoč otrokom in mladim.

Projekt predvideva, da se 10% od neto zbranih sredstev nameni šolam, ki se bodo aktivno vključile v akcijo. Najuspešnejše šole (skupaj s podružnicami) se bodo potegovale tudi za atraktivne dodatne nagrade.

Projekt bo medijsko podprt, rezultate bo možno tedensko primerjati preko za vse dostopne aplikacije.

Projekt bo trajal med 21.3.2016 in 22.4.2016.

Gre torej za pomoč otrokom in mladim, hkrati pa za ohranjanje okolja, zato tudi OŠ Tržič pristopa k temu projektu.

Doma lahko torej pogledate po predalih in zberete odslužene mobilnike, polnilce za telefone in razne baterije, ki jih bomo v šoli zbirali med 21.3.2016 in 22.4.2016. Odslužene mobilne telefone bomo zbirali v posebej označeni embalaži v avli šole. Skupaj lahko torej na ta način naredimo veliko koristnega.

Več o tem si lahko preberete tudi na povezavi:http://www.starmobi.si/