Prometne situacije na poti v šolo

Katere nevarnosti učencem pretijo v prometu?

•    prehiter in gost promet,
•    nekateri učenci na svoji šolski poti nimajo pločnika in cestne razsvetljave,
•    mnogo učencev ne hodi po poti, ki so jim jo svetovali starši ali učitelji,
•    neupoštevanje prometnih pravil in predpisov, tako med vozniki kot med šolarji,
•    zaradi zaparkiranih in neočiščenih pločnikov (v zimskem času) morajo včasih zaviti na
•    cesto,
•    slaba vidljivost.

Poti, ki vodijo do šole, so prometne ceste ali ulice, ki jih prečkajo učenci, na njih pa je promet najgostejši ravno v času, ko prihajajo k pouku, med 7. in 8. uro. Tudi čas odhoda iz šole, med 12.30 in 14.30 v večini primerov sovpada z večjo gostoto vozil na teh cestah.

Med nevarnimi deli šolskih poti izstopajo prehodi čez cesto, hoja po nepravi strani ceste, kjer ni pločnika.

Varnost otrok na poti v šolo in iz nje pa je ogrožena tudi zaradi neupoštevanja drugih prometnih pravil in predpisov. Med pogostimi nevarnostmi (prekrški) so:

•    nenadno prečkanje ceste,
•    nepravilna hoja v skupini,
•    prečkanje ceste na delu, kjer ni zaznamovanega prehoda čez cesto.

Varnost učencev pa na njihovih šolskih poteh ni ogrožena samo zaradi njihovega nepravilnega ravnanja, ampak k temu v dobršni meri prispevajo tudi drugi udeleženci v prometu, predvsem vozniki motornih vozil, ki svoje “jeklene konjičke” parkirajo tudi na prepovedanih mestih in s tem zmanjšujejo preglednost ulice.

Osnovni podatki

OŠ Tržič
Šolska ulica 7
4290 Tržič

OPB

Po 14. uri lahko v OPB pokličete na 051 416 489.

Arhiv obvestil