Spoštovani starši!

soboto, 25. 5. 2019, od 7.45 do 12.10 bo v okviru šolskega projekta Okolju prijazna šola na šoli in v bližnji okolici potekal tehniški dan z naslovom Dan Zemlje, ki ga bomo letos obeležili pod sloganom SPOZNAJMO OPRAŠEVALCE.

Glavni cilji dneva, ki jih bomo uresničevali na različnih delavnicah, predavanjih in na učni poti so:

• Spoznavanje različnih opraševalcev, ki živijo v naših ekosistemih.
  • Seznanjanje s pomenom opraševanja za ohranjanje biotske raznolikosti in naravnega ravnovesja.
  • Zavedanje, da je opraševanje v naravi zelo pomemben proces od katerega imajo korist vsa živa bitja.

Pred šolo bomo postavili tudi stojnice, kjer bomo predstavili kulinariko različnih dežel, čebelarstvo in izdelke iz gline. Rdeča nit bo MED IN IZDELKI IZ MEDU.

Po končanem tehniškem bodo organizirani prevozi učencev v vse smeri.

Ta dan bodo učenci v šoli imeli samo malico. Zajtrka, kosila in popoldanske malice ne bo.

Lep pozdrav,
Stanislav Grum, prof.