V tem šolskem letu v Društvu GEOSS nadaljujejo s prizadevanjem, da bi v slovenskih šolah še naprej spodbujali zdravo in srčno vzgojo slovenstva, slovenske kulture, naravno srčno povezanost s svojim lokalnim okoljem, kakor tudi srčno kulturno delovanje v njem. V ta namen tudi letos, že tretjič, podeljujejo odličje »ZLATO SRCE SREDIŠČA SRCA SLOVENIJE SLOVENSKIM ŠOLAM ZA DOMOLJUBNO, SRČNO IN V MOČNI POVEZAVI Z DOMAČIM, LOKALNIM OKOLJEM PREPLETENO TRAJNOSTNO NARAVNANO VZGOJO«.

V skladu z odločitvijo Društva GEOSS sta letos odličje prejeli 2 slovenski šoli, med njima tudi (že 3. leto zaporedoma) OŠ Tržič.

Zlato srce so nam izročili na Dnevu GEOSS, Petrovem dnevu, ki je zahvalni dan Društva GEOSS (16. 6. 2019).