Tržič, 21. 9. 2021

2. ŠPORTNI DAN – DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA (6. RAZRED – POHOD, 7., 8. IN 9. RAZRED – ŠPORTNE DEJAVNOSTI)

Na Dan slovenskega športa, bomo v četrtek, 23. 9. 2021, organizirali in izvedli drugi športni dan za učence in učenke od 6. – 9. razreda. Tako bomo prispevali k obeležitvi državnega praznika ter učencem in učenkam omogočili, da bi ta dan preživeli športno in z lastnim športnim udejstvovanjem izrazili svoj odnos do športa in s tem pozitivno vplivali na telesno in duševno zdravje. Učenci in učenke 6. razredov se bodo odpravili na planinski pohod, učenci in učenke 7., 8. in 9. razredov pa bodo imeli športne dejavnosti (atletika, športne igre, pohod).

Udeležba na športnem dnevu je obvezna za vse učence in učenke.

Športni dan bo potekal od 7.45 do 12.20.

NAVODILA UČENCEM 6. RAZREDOV:

• Učenci in učenke se zberejo pred šolo ob 7.45.
  • Učenci in učenke naj se za pohode primerno obujejo in oblečejo.
  • Za šolsko malico je poskrbljeno. Za dodatno malico in napitke učenci poskrbijo sami.
  • Kosilo je po povratku v šolo (pravočasne odjave).
  • Za učence vozače so prevozi organizirani po ustaljenem urniku.
  • Na cestah naj se učenci obnašajo v skladu s cestno – prometnimi predpisi.
  • Zdravniško opravičeni učenci naj se opravičijo pri razrednikih.
  • V primeru slabega vremena bo športni dan prestavljen na drug datum.

NAVODILA UČENCEM 7., 8. IN 9. RAZREDOV:

• Učenci in učenke se zberejo v matični učilnici ob 7.45.
  • S seboj naj imajo športno obutev in športna oblačila za delo v športni dvorani in zunanjem igrišču ter primerno obutev in oblačila za pohod.
  • Garderobe učencev so v matični učilnici, kjer se preoblečejo v športna oblačila in obutev.
  • Šolska malica je v matičnih učilnicah, za dodatno malico in napitke poskrbijo učenci in učenke sami.
  • Kosilo je po končanem športnem dnevu (pravočasne odjave).
  • Avtobusni prevozi potekajo po ustaljenem voznem redu.
  • Zdravniško opravičeni učenci se opravičijo pri svojih razrednikih.
  • V primeru slabega vremena bo športni dan prestavljen na drug datum.

Športni pedagogi