Spoštovani starši!

V petek, 01. oktobra 2021, bodo imeli učenci 7. razredov ekskurzijo na Dolenjsko. Spoznavali bodo njeno naravno in kulturno dediščino.

Natančna navodila za ekskurzijo (program, obutev, malica, skrb za varnost…)  dobijo učenci pri pouku geografije, slovenščine in pri razredni uri.

V avtobusu morajo imeti učenci masko (več razredov). S seboj vzamejo mapo, ročni zemljevid Slovenije, pisalo in beležko ali prazne liste za lastne zapiske.

Prehrana: iz nahrbtnika in šolska malica.

Obutev in obleka: pohodna obutev (primerna za hojo v jamo) in topla oblačila.

Cena ekskurzije bo obračunana na položnici v novembru. Vključevala bo vstopnine za vodene oglede rojstne hiše na Muljavi, Krške jame in gradu Turjak (8,5 €) in 1/3 cene prevoza, ki bo odvisna od števila učencev/udeležencev ekskurzije.

Prevoz sofinancirata MIZŠ (1/3) in  Šolski sklad (1/3).

Za prevoz vozačev po ekskurziji poskrbijo starši.

Učenci so na ekskurziji dolžni upoštevati navodila učiteljev tako glede prometne varnosti kot vedenja v avtobusu in zunaj njega.

SMER POTI: DOLENJSKA  (TRŽIČ – MULJAVA – KRKA (Krška jama) – DOLNJE RETJE – RAŠICA –TURJAK – TRŽIČ)

Časovnica s postanki oz. ogledi (opazovališča poti):

Zbor: 7.45 Odhod: 8.00 TRŽIČ: šola – vožnja proti Ljubljani: Kamniško-Savinjske Alpe  Ljubljanska kotlina (Dobrave, Kranjsko polje, Sorško polje, Ljubljansko polje, Ljubljansko barje) mimo Predalpskih hribovij (Škofjeloško hribovje, Polhograjsko hribovje)
MULJAVA: Jurčičeva rojstna hiša – voden ogled  malica
IZVIR REKE KRKE: ogled jame
DOLNJE RETJE – razlaga vodje
RAŠICA: krajši ogled, razlaga vodje ekskurzijemalica
TURJAK: ogled gradu, razlaga vodiča
 okoli 16.45  PRIHOD V TRŽIČ

Vodja ekskurzije                                                                       Ravnatelj
Azemina CINAC, prof.                                                             Stanislav GRUM, prof.