Mnogi izmed nas so bili v tem času sami med zidovi doma in niso vedeli, katera vrata lahko odprejo, da bi vstopili v varen in ljubeč prostor. Ker nas je v zadnjem času skrbelo le naše fizično zdravje, smo zanemarili naše psihično počutje in z otroki morda premalokrat spregovorili o njihovih stiskah ali možnostih pomoči. Iz tega razloga nas bo na šoli obiskal Tom telefon v okviru svoje akcije Tom potuje, otroke obiskuje. V naslednjem tednu, natančneje v torek, 11. 10. 2022, bo na našo šolo pripotoval nahrbtnik Tom telefona in pri nas gostoval 7 dni. Na šoli bo za to namenjen kotiček, kjer si bodo učenci nahrbtnik lahko ogledali, v okviru akcije pa bodo za učence od 4. do 9. razreda potekale tudi delavnice v okviru razrednih ur.

Nagovor dr.Alberta Mrgoleta, predsednika Nacionalne mreže TOM, za akcijo Tom potuje, otroke obiskuje – YouTube