Tržič, 18. 11. 2022

Spoštovani starši!

Po nekih zanimivih in srečnih naključjih smo prišli v kontakt s predstavniki japonske tovarne robotov YASKAWA, ki ima svoja obrata v Ribnici in Kočevju.

Tako smo se na šoli odločili, da izkoristimo to enkratno priložnost in vse učence obveznih izbirnih predmetov računalništva (urejanje besedil, multimedija, robotika v tehniki, računalniška omrežja in elektronika z robotiko) peljemo na strokovno ekskurzijo v ta tehnološko najbolj razvit obrat za izdelavo robotov v Sloveniji. Poleg tega nas bo pot vodila še skozi pokrajino mimo Kočevske reke in Gotenice, o zgodovini katere nam bo nekaj več povedala naša učiteljica zgodovine in geografije. Seveda učencev ne bomo pustili lačnih, zato se bomo po ogledu tovarne v Kočevju ustavili tudi v okrepčevalnici Ribič bar ob Rudniškem jezeru.

Ekskurzijo bomo izvedli v petek, 25. 11. 2022. Udeležijo se je vsi učenci OIP računalništva.

Urnik ekskurzije je sledeč:

URA DEJAVNOST
7:45 Prihod v šolo in prisotnost na 1. in 2. šolski uri
9:10 Malica
9:30 Odhod avtobusa izpred šole proti Ribnici
11:00 – 12:00 Ogled obrata v Ribnici
12:00 – 12:30 Vožnja do Kočevja
12:30 – 14:00 Ogled obrata v Kočevju
14:00 – 14:45 Postanek v okrepčevalnici »Ribič bar« v Kočevju
14:45 – 16:30 Vožnja Kočevje – Kočevska reka  – Gotenica  – Tržič

Povratek načrtujemo okrog 16:30, lahko tudi kakšno minuto kasneje.

Ogled je brezplačen, učenci plačajo le prevoz (po položnici). Cena prevoza se giblje med 9,00 in 12,00 € (odvisno od števila prisotnih učencev).

Vodja ekskurzije                                                                                Ravnatelj
Sergeja Osredkar, univ. dipl. inž. rač.                                               Stanislav Grum, prof.