V četrtek, 24.11.2022, smo za učence sedmih razredov pripravili kulturni dan z naslovom Rastem s knjigo. Ta dan bodo učenci obiskali splošno knjižnico dr. Toneta Pretnarja, spoznali vzajemni katalog COBISS in sistem UDK (postavitev gradiva v šolski knjižnici v povezavi s COBISS-om).

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. V ta namen bodo učenci tudi to leto v dar prejeli knjigo z naslovom Reformatorji v stripu avtorjev Boštjana Gorenca, Jake Vukotiča (ilustracije) s pomočjo Kozma Ahačiča. Več o projektu si lahko preberete na povezavi https://www.jakrs.si/bralna-kultura/rastem-s-knjigo

Učenci pridejo v šolo ob 7:45, s programom pa zaključimo ob 12:20.

Ta dan naj imajo učenci s seboj nahrbtnik, copate, mapo in puščico.

Po končanem kulturnem dnevu imajo učenci kosilo, odhod avtobusa pa je po ustaljenem voznem redu.

Vodja kulturnega dne:                                                                        Ravnatelj:
Sabina S. Mandelj, univ. dipl. bibliotekarka                                         Stanislav Grum, prof.