V ponedeljek, 15. 5., smo z dvema učencema 9. razreda potovali v Mursko Soboto na državno srečanje mladih raziskovalcev, saj smo se med vsemi šolami v Sloveniji prebili med najboljših 6 znotraj svojih področij.

Lenart Tišler je na področju biologija zagovarjal raziskovalno nalogo Lisica je prav zvita zver (mentorici Asja Štucin in Sergeja Osredkar) ter dosegel SREBRNO PRIZNANJE.

Klemen Dornik Voje je na področju aplikativni inovacijski predlogi in projekti zagovarjal raziskovalno nalogo Računalniški program za analizo uspeha učencev v osnovni šoli (mentorica Sergeja Osredkar) ter dosegel SREBRNO PRIZNANJE.

Prepričani smo, da smo uspešno predstavili raziskovalno dejavnost naše šole. Hkrati se zahvaljujem vsem staršem, ki ste odgovorili na anketno vprašanje in doprinesli k skupnemu uspehu.

Potovanje je minilo v dobrem vzdušju, učenca sta z novimi izkušnjami zadovoljna prišla domov.

Koordinatorica gibanja mladi raziskovalci na OŠ Tržič
Sergeja Osredkar